0
agnieszka_b 25 stycznia 2018 21:23
Lago di Como to jezioro malowniczo położone wśród Alp i otoczone przez urokliwe miasta i miasteczka. Jest uznawane za jedno z najpiękniejszych jezior na Świecie! Co roku przyciąga mnóstwo turystów, a najsłynniejsze hollywodzkie gwiazdy kupują tam wille. W przedłużony wrześniowy weekend postanowiliśmy sprawdzić czy to wszystko prawda :)

Jezioro Como to trzecie co do wielkości jezioro we Włoszech. Miasta położone dookoła niego są dość dobrze skomunikowane i można przemieszczać się między nimi pociągami. Dla osób, które jednak nie mają do dyspozycji zbyt dużo czasu polecamy wypożyczenie samochodu, którym można objechać jezioro dookoła albo, żeby było jeszcze szybciej, przepłynąć między niektórymi miastami promem.

Naszym punktem wypadowym była miejscowość Lecco położona w południowo-wschodniej części jeziora Como. Szczerze mówiąc nasze oczekiwania co do Lecco nie były specjalnie wybujałe. Wybraliśmy się jednak na spacer po starówce i wzdłuż brzegu jeziora no i... Lecco zrobiło na nas duże wrażenie!

Po dłuższym spacerze ruszyliśmy na północ, wzdłuż wschodniego brzegu jeziora do Varenny. Jest to bardzo znana i lubiana miejscowość. Położona jest na wzgórzach, z racji czego trzeba mieć nie lada kondycję, żeby przez dłuższy czas poruszać się w górę i w dół po labiryncie urokliwych uliczek :)

Varenna słynie również z małej, ale niesamowicie pięknej plaży i kolorowych kamienic tuż przy niej. Cudowny widok można podziwiać popijając cappuccino w jednej z okolicznych kawiarenek lub z przyozdobionej kwiatami promenady łączącej plażę z częścią portową miasta.

Z portu w Varennie odpływają promy na drugi brzeg jeziora w tym do Bellagio, które było kolejnym celem naszej podróży. Do Bellagio popłynęliśmy promem zostawiając samochód w Varennie. Zdecydowanie warto postawić na przeprawę promem dla genialnych widoków!

Nad brzegiem jeziora Como kręcono wiele filmów, w tym między innymi Gwiezdne Wojny czy Casino Royal. Położenie Bellagio na samym końcu cypla wcinającego się w jezioro sprawia, że widoki z tego miejsca są zupełnie wyjątkowe. Dlatego też wiele znanych osobistości, w tym gwiazd kina, odwiedza je, a nawet kupuje własne wille. Szczęśliwymi posiadaczami są na przykład George Clooney, David Beckham, Brad Pitt czy Madonna.Bez cienia wątpliwości można powiedzieć o Bellagio, że to luksusowy kurort z mnóstwem eleganckich hoteli, willi, butików oferujących nowości z kolekcji największych projektantów. To wszystko powoduje, że ceny w hotelach czy restauracjach są dość wysokie (co nie zawsze idzie w parze z jakością), a przez wąskie uliczki przewijają się prawdziwe tłumy ludzi.

Warto też odejść trochę dalej od najbardziej ścisłego centrum i zgubić się w labiryncie uliczek. I chociaż można narzekać na ilość odwiedzających, to Bellagio jest prawdziwą perełką, której na włoskiej mapie pominąć nie można!

Ostatnie miasto to Como, bo jak być nad jeziorem Como i nie odwiedzić miasta Como...? ;) Jak wszystkie wspomniane wcześniej miasta jest pełne urokliwych uliczek, kawiarenek i malowniczo położone nad jeziorem i u stóp wzgórz. Niestety na jego niekorzyść działają przewijające się przez stare miasto tłumy. Podobno Como jest szczególnie popularne wśród bogatej młodzieży, która upodobała sobie tamtejsze nocne życie oraz wśród bogatych seniorów, których nie odstraszają kosmiczne ceny hoteli.

Moim zdaniem w Como warto się pojawić dla spaceru po starym mieście i widoków z Brunate. Jednak jeśli czas na to nie pozwala, to nad jeziorem Como znajdziecie inne, przyjemniejsze i bardziej klimatyczne miejsca ;)

Wracając jednak do Como i starówki. W samym centrum znajduje się ogromna katedra Wniebowzięcia NMP, która była częściowo wzorowana na tej w Mediolanie. Warto przyjrzeć się jej z bliska od wewnątrz oraz z zewnątrz. Niestety plac, przy którym jest zlokalizowana jest na tyle mały, że nie ma opcji na oddalenie się od niej na tyle, żeby zrobić jej zdjęcie w pełnej okazałości. Za to można przysiąść na kawie i lodach w jednej z kawiarni, odpocząć i podziwiać budowlę ;)

Po prostu Bella Italia <3

Agnieszka
Woman & the World
https://womanandtheworld.pl

Dodaj Komentarz